VT Medical - шаблон joomla Книги
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show

Kangen - mity i fakty

 

 

Dla osób znajacych język angielski polecamy stronę: www.ionizerscompared.com

Woda Kangen – mity i fakty
Ostatnio dużo mówi się o unikalnych i dających zdrowie korzyściach wody Kangen. Zainteresowanie wodą Kangen zbiega się z promowaniem wody alkalicznej przez firmę Enagic organizującą sprzedaż w systemie MLM.
Artykuł ten jest pisany z intencją odniesienia się do niektórych wypowiedzi na stronach internetowych oraz na publicznych spotkaniach, aby klienci pragnący najkorzystniej użyć swoje pieniądze, byli w stanie wyrobić sobie świadomą opinię na temat „wody Kangen” bez podekscytowania.

 

Mit pierwszy: Woda Kangen różni się od zjonizowanej alkalicznej wody.

Fakt: Słowo „Kangen” w języku japońskim znaczy „powrót do źródła” i jest po prostu terminem marketingowym. Jonizator wody firmy Enagic zawiera filtr oraz komorę jonizacyjną tak jak wszystkie inne jonizatory wody alkalicznej. Również jonizatory firmy Enagic wytwarzają taki sam typ alkalicznej i kwaśnej wody jakie są wytwarzane przez wszystkie pozostałe jonizatory wody.

Komora jonizacyjna w urządzeniu firmy Enagic opiera się na takiej samej technologii, na jakiej oparta jest budowa wszystkich innych jonizatorów wody, w celu rozdzielenia wody na strumień wody kwaśnej oraz alkalicznej. Nigdzie nie można znaleźć definicji wody Kangen różnej od wody alkalicznej ponieważ takiej nie ma.

W próbach wykazania różnicy tam gdzie nie ma żadnej, strona internetowa reprezentantów firmy Enagic mówi : „z technicznego punktu widzenia, aby woda była sklasyfikowana jako woda Kangen, musi ona wykazywać ujemny ORP w przedziale -200mV do -450mV, podczas gdy typowa zjonizowana woda alkaliczna wykazuje wartości pomiędzy +1000mV a -1000mV, w zależności od jakości urządzenia”. Nawet tania kopia jonizatorów chińskich może osiągnąć przynajmniej -250mV ORP a jonizatory firmy Jupiter mogą wytworzyć wodę powyżej -800mV. Napawa to smutkiem. Firma Enagic przez swój system MLM  wykonuje fantastyczną pracę wprowadzania do świadomości ludzi koncepcji alkalicznej i kwaśnej (kangen) wody, którzy w inny sposób nie mogli by się o tym dowiedzieć.

 

Mit drugi: Woda Kangen jest lepsza niż zjonizowana alkaliczna woda.

Fakt : Istnieją dwie drogi pomiaru jakości wody kangen i alkalicznej – mierząc  jak bardzo staje się kwaśna lub alkaliczna (pH) oraz mierząc  jak intensywnie została zjonizowana (ORP).

Niezależne testy przeprowadzone przez byłych reprezentantów firmy Enagic (zwracających uwagę na wysokie ceny zakupu), pokazały, że jonizator Melody firmy Jupiter Science wytwarza równie wysokie ORP (ujemna jonizacja) jakie wytworzyło testowane urządzenie firmy Enagic, a gdy dodano sól do przestrzeni przeznaczonej na związki wapnia Melody wyprodukował wodę bardziej kwaśną niż osiągnęło urządzenie formy Enagic.

Niestety gdy występują bardzo wysokie ceny istnieje również potrzeba wyjaśnienia różnicy – stąd takie wyolbrzymione promowanie ze strony dystrybutorów firmy Enagic.

„Ta technologia przetwarzania wody nie istnieje praktycznie poza Japonią. …Nawet gorzej, istnieją ludzie którzy próbują taniej sprzedawać urządzenia do wytwarzania Zjonizowanej Alkalicznej Wody tak jak by były na tym samym lub podobnym poziomie jak urządzenia wytwarzające Wodę Kangen, tylko tańsze.”

 

Mit trzeci: Urządzenie firmy Enagic oraz woda Kangen są rozpoznane i zaaprobowane przez Japońskie Ministerstwo Zdrowia, w odróżnieniu od innych jonizatorów.

Fakt : W 1980 roku Japońskie Ministerstwo Zdrowia rozpoznało, że zjonizowana alkaliczna woda (woda Kangen) wytwarzana przez jonizatory wody udowodniła korzyści zdrowotne i opisało jonizatory wody jako urządzenia zdrowotne. Nigdzie żaden Rząd nie wyraził się konkretnie, że urządzenia firmy Enagic były tymi zaaprobowanymi.

Poniżej można przeczytać przykłady komentarzy ze stron internetowych firmy Enagic oraz takich, które często są wypowiadane:  „Urządzenie firmy Enagic jest zaaprobowane przez Japońskie Ministerstwo Zdrowia jako  najwyższej jakości urządzenie medyczne” lub „Urządzenia firmy Enagic i woda kangen są rozpoznane i zaakceptowane przez Japoński Departament Zdrowia”.

Główne korporacje w  Japonii takie jak Hyundai, LG oraz Samsung używają standardowe części kupione od Jupiter Science w celu wyprodukowania ich własnych jonizatorów i wszystkie są zaaprobowane przez Japońskie Ministerstwo Zdrowia.

 

Mit czwarty: Dobrze znane autorytety wypowiadające się na temat wody zjonizowanej popierają lub rekomendują jonizatory firmy Enagic.

Fakt : Najbardziej znane autorytety w USA takie jak Dr Robert Young (autor  książki Cud pH), Dr Theodore Baroody (autor książki Alkalizuj lub Umrzyj), oraz Sang Whang (autor książki Odwrócić Starzenie) wszyscy rekomendują i sprzedają jonizatory wody firmy Jupiter Science ponieważ chcą dać swoim klientom wysokiej jakości jonizatory wody kangen lub alkalicznej za uczciwą cenę. Oto inne dobrze znane autorytety w zakresie tematu alkaliczności, którzy popierają oraz używają jonizatory wody firmy Jupiter Science a wśród nich Daniel Reed (autor książki Tao Detoksykacji), Harald Tietze (autor książki Odmładzanie) oraz Ian Hamilton (autor książki Niewypowiedziana Prawda…).

Jeśli firma Enagic jest dawno powołaną posiadającą reputację firmą oferującą technologię, która jest tak znacznie lepsza niż oferowane przez inne firmy produkujące jonizatory wody  po znacznie niższych cenach - to gdzie są osoby mające uznanie na świecie wypowiadające się w ich imieniu ?

 

Mit piąty: Jonizatory Kangen lub Enagic kosztują więcej ponieważ są lepsze.

Jonizator Melody firmy Jupiter wyceniany jest w granicach 1000 dolarów amerykańskich i oferuje kilka ważnych przyjaznych dla użytkownika cech, które są pominięte w urządzeniach Enagic. Niektóre jonizatory wody alkalicznej są lepsze i silniejsze niż inne i Enagic mieści się w zakresie niezłych modeli, ale gdy mówimy o systemach MLM płacących osiem poziomów do dołu istnieje potrzeba wykreowania sztucznie wysokich cen ponieważ Enagic oraz osiem poziomów reprezentantów musi zarabiać pieniądze z każdej pojedynczej sprzedaży.

Produkty Enagic sprzedawane są przez reprezentantów MLM, którzy typowo nie posiadają głębokiego technicznego zrozumienia właściwości wody, jonizacji i w jaki sposób te dwa zagadnienia produkują korzyści zdrowotne. Istnieją wyjątki: reprezentanci, którzy naprawdę zakasali rękawy i wyedukowali się ale fakt pozostaje faktem, że istnieje bardzo wiele nieprawdziwych informacji, którymi karmi się ludzi, którzy uczestniczyli w prezentacjach Enagic. Uczęszczanie na kilka prezentacji MLM nie spowoduje, że ktoś stanie się ekspertem w czymkolwiek, w szczególności czymś tak skomplikowanym i technicznym jak jonizacja. Niewinni reprezentanci Enagic są często karmieni nieprawdziwą informacją prowadzącą do uwierzenia w półprawdy. Ci źle poinformowani reprezentanci , którzy są zmotywowani marzeniami przez system MLM podążają za nimi i powielają te niejasności  wprowadzając  w błąd naiwnych klientów błędnie myślących, że otrzymują coś dobrej wartości. Ceny modeli Enagic mają więcej wspólnego w opłacaniu reprezentantów firmy Enagic niż z aktualnymi kosztami  lub wyjątkowymi technologiami zastosowanymi w ich jonizatorach. Aby to zweryfikować  po prostu zapytajcie Enagic o ich plan wynagradzania i zobaczcie ile pieniędzy jest płacone dla różnych poziomów organizacji sieci gdy jedno urządzenie jest sprzedane.

 

Mit szósty: Enagic sprzedaje „Wodę Kangen” przez 30 lat.

Fakt : To co stało się marką Enagic było początkowo produkowane przez Toyo Metal / Toyo Aitex, którzy ostatnio sprzedali prawa marketingowe do Enagic (również nazywane organizacją Thohan Kiden). Jonizatory wody Toyo Metal nazywane były urządzeniami Apex, Pure Porte11 lub Protac i te wczesne modele produkowane i sprzedawane były w USA w cenach poniżej 1000 dolarów.

Firma nazywana HydroAnalitics przedtem importowała, rozprowadzała i serwisowała te urządzenia z Japonii na rynku w USA, Zachodniej Półkuli i Europie zanim usunięto je z rynku USA, najwidoczniej z powodu braku szczęścia w penetrowaniu rynku. W Japonii organizacja Thohan Kiden produkuje urządzenia, które nie są sprzedawane przez Enagic MLM ale po cenach podobnych do innych jonizatorów wody sprzedawanych na rynku USA.

 

Kilka punktów uwzględnionych w porównywaniu Enagic i Jupiter:

Filtracja: System filtracji biologicznej Jupitera dostępny jest w wersji  1 mikrona oraz 0.1 mikrona cząstek przepuszczanych. Obie opcje posiadają wapno koralowe oraz turmalin aby poprawić działanie (Enagic nie posiada wersji 0.1 mikrona,  wapnia i turmalinu).

Instalacja : Urządzenie Melody może być instalowane na trzy sposoby również pod zlewozmywakiem jakich to możliwości nie posiada Enagic.

Funkcjonalność : Urządzenie Melody posiada zwiększoną funkcjonalność w znaczeniu zaworu kontrolującego przepływ wody niezależnie od kranu (Enagic  jest jedynie kontrolowany przez kran). Najnowsze modele Jupitera (lepszej jakości niż Melody) posiadają całkowicie zautomatyzowany system zaworów. Bardziej zaawansowany. Modele Jupitera również posiadają ekran kontrolny LCD z różnymi odczytami i alarmami.

Czyszczenie : Melody oraz dwa najnowsze modele posiadają opatentowaną odwracalną komorę tak, że można zawsze otrzymywać wodę alkaliczną lub kangen nawet podczas gdy maszyna się czyści (w przypadku Enagic musimy czekać).

Praca : Urządzenie Melody porównywane obok Enagic Levelluk DXII jest przynajmniej równe do niego.

Najnowsze modele Jupitera Aquarius oraz Orion, będące silniejszymi od Melody, najprawdopodobniej pokonają Enagic (jeszcze nie testowane porównawczo z Enagic).

Najnowocześniejsza technologia : Najnowsze modele Jupiter posiadają nowe opatentowane własności aby jeszcze bardziej podnieść  ich wartość. Własności takie jak:

1)      Nowe elektrody siatkowe (zwiększające powierzchnię elektrody  wytwarzając silniejszą wodę kangen). Znaczy to, że Jupiter jest w stanie osiągnąć wyższe ORP oraz pH bez zwiększania powierzchni elektrod. Większe i bardziej liczebne elektrody to znaczy więcej prądu i więcej zużycia materiału.

2)      Nowy opatentowany automatyczny system zaworu SOL w celu optymalizacji ORP przy niskich wartościach pH (Enagic nie posiada zaworu innego niż kran).

3)      Nowy opatentowany system czyszczenia DARC eliminujący osad minerałowy zapewniający większą siłę i dłuższe życie elektrod.

Standardy produkcyjne : Firma Jupiter matka produkuje Sprzęt Medyczny  a  Jupiter produkuje jonizatory od 1982 roku. Kto jest właścicielem Enagic i jaka jest ich historia ?

Jupiter produkuje w najwyższej jakości , jest certyfikowany ISO 9001 i fabryka dedykowana jest do produkcji jonizatorów. ISO jest certyfikacją rozpoznaną szeroko na świecie dotyczącą jakości procesu wytwarzania (zobacz: www.iso.org). Certyfikacja jest bardzo droga i czasochłonna. Produkty Jupiter  dodatkowo posiadają certyfikaty CE, UL oraz RoK2.

Odpowiedzialność : Jupiter posiada najmniejszy procent zwrotów w celu serwisowania w tej gałęzi przemysłu (mniej niż 2%). Jeśli wymagana jest reperacja, posiadamy warsztaty na obu wybrzeżach zapewniając natychmiastową obsługę.

Dobry Wygląd: Urządzenia Jupiter ( w szczególności najnowsze modele) są niezwykłe, stylowe oraz wyglądające zgodnie z duchem czasu.

Pomoc : Wszystkie urządzenia zaopatrzone są w 30 minutowe DVD pokazujące jak je zainstalować  i uzyskać najlepszą wodę kangen i alkaliczną ze swojego jonizatora. Profesjonalny, wytrenowany zespół jest dostępny w celu odpowiedzi na każde pytanie.

Wartość : gdy zrobisz zakup w Jupiter Science (IonLife) kupisz najwyższej jakości sprzęt za uczciwą rynkową cenę.


Opracowane przez   Robert O. Young D.Sc.,  Ph.D., NMD

Tuesday, February 20, 2007

Kangen Water - Myths and Facts

Recently there has been a lot of talk about the unique and health-giving benefits of Kangen water. This interest in Kangen water coincided with the push into the alkaline water market by the MLM (Multi Level Marketing) company Enagic.

This article is written with the intention to address some of what is been said on other web sites and in public meetings, so that customers wanting the best value for their money, are able to make an informed opinion about "Kangen water" without the hype.

Myth One: Kangen water is different from alkaline, ionized water.

Fact: The word "Kangen" in Japanese means "return to origin" and is simply a marketing term. The Enagic water ionizer contains a filter and ionizing chamber just like all other alkaline water ionizers. Also Enagic ionizers create the same type of alkaline and acidic water as created by all other water ionizers.

The ionizing chamber in the Enagic uses the same technology as do all other water ionizers to split the water inro acid and alkaline streams. Kangen water is simply another name for ionized, alkaline water. Nowhere will you be able to find a definition of Kangen water that is different than alkaline water because there is not any.

In trying to make a difference where there is none, an Enagic representative's web site says, "technically, in order to be classified as Kangen Water, it needs to show a negative ORP in the range of -200mV to -450mV, while typical Ionized Alkaline Water shows anywhere between +100mV and -100mV, depending on the quality of the machine". Even cheap copy ionizers from China can get at least a -250mV ORP reading and Jupiter ionizers can get over -800mV.That been said, Enagic through its MLM is doing a fantastic job of introducing the concept of alkaline and acid (kangen) water to people who would otherwise not know about it.

Myth Two: Kangen water is better than alkaline, ionized water.

Fact: There are two ways the quality of kangen or alkaline water are measured - by how acid or alkaline the water becomes (pH) and by how much ionization occurs (ORP).

Independent tests carried out by ex-Enagic representatives (concerned about the high prices been charged), showed that the Jupiter Science Melody produced as high an ORP (negative ionization) as did the tested Enagic model and when salt was added to the calcium port produced a stronger acidic water than that achieved by the Enagic.

Unfortunately when there are very high prices there is also a need to justify the difference - hence the hype such as in the following from an Enagic distributor:

"This water technology is practically non-existent outside Japan. ... Even worse, there are some people who are trying to sell cheaper Ionized Alkaline Water machines as if they were at the same or a similar level as with the Kangen Water machines, only cheaper."

Myth Three: Enagic units and kangen water are recognised and approved by the Japanese Health Department, unlike other ionizers.

Fact: In the 1980s the Japanese Health Department recognized that ionized alkaline water (kangen water) from water ionizers had proven health benefits and described water ionizers as health devices. Nowhere did any Government say specifically that Enagic units were the ones approved.

Below are examples of comments from an Enagic web site and ones that are often voiced."The Enagic is approved by The Japan Ministry of Health, as a top quality medical device" or "Enagic units and kangen water are recognised and approved by the Japanese Health
Department".

Major corporations in Japan such as Hyundai, LG and Samsung use standard Jupiter Science parts to manufacture their own ionizers and all have approval from the Japan Ministry of Health.

Myth Four: Well known authorities on ionized water endorse or recommend Enagic ionizers.

Fact: The best known authorities in the USA such as Dr. Robert Young (author of The pH Miracle), Dr. Theodore Baroody (author of Alkalize or Die), and Sang Whang (author of Reverse Aging) all recommend and sell Jupiter Science water ionizers because they want to give their customers high quality kangen or alkaline water ionizers at an honest price. Other well know alkaline authorites that endorse and use Jupiter Science water ionzers include Daniel Reed (author of The Tao of Detox), Harald Tietze (author of Youthing) and Ian Hamilton (author of The Untold Truth...).

If Enagic is such an old established, reputable company offering technology that is so much better than what other ionizer companies can offer for much less - then where are their credable spokepersons?

Myth Five: Kangen or Enagic ionizers cost more because they are better.

The Jupiter Melody is priced at around $1000 and offers some important user friendly features that are missing with the Enagic. Certain alkaline water ionizers are better and stronger than others and the Enagic range are decent models, but when you have a MLM company that pays eight levels down you have to create an artificially high price because Enagic and up to eight representatives need to make money from every single sale.

Enagic products are sold by MLM "reps" who typically do not have a thorough technical understanding of the properties of water, ionization and how the two together produce health benefits. There are exceptions; reps who have really rolled up their sleeves and educated themselves, but the fact remains that there is a lot of "bogus" information fed to people who have been to Enagic presentations. Going to a few MLM presentations does not make one an expert in something, especially something as complex and technical as ionization. Enagic "reps" are often innocently fed misinformation and led to believe in half truths. Then these misinformed "reps", who are motivated by the MLM dream, go forth and perpetrate these inaccuracies and mislead naïve customers into falsely thinking they are getting something of good value. The price of Enagic models has more to do with compensating the Enagic MLM reps than the actual cost or the comparative technology inherent in their ionizers. To verify that, simply ask Enagic about their compensation plan and see how much money is paid to the various levels of the network organization when one machine is sold.

Myth Six:Enagic has been marketing "Kangen Water" for 30 years.Fact:What became the Enagic brand was initially manufactured by Toyo Metal a/k/a Toyo Aitex who recently sold marketing rights to Enagic (also called the Thohan Kiden organization). Toyo Metal water ionizer were called the Apex, Pure Porte 11 or Protec units and these early models were manufactured by and sold for less much less than $1000 in the USA.

A company called HydroAnalytics previously imported, distributed and did hands-on repairs on this unit from Japan for the US, Western Hemisphere and European market before it was wuithdrawn from the US market, presumably due to lack of market penetration. In Japan the Thohan Kiden organization manufactures units, that are not sold through the Enagic MLM, for similar prices to other alkaline water ionizer in the US market.

Here are some bullet points to consider in comparing Enagic to Jupiter:

Filtration: Jupiter's Biostone filtration system is available in 1 micron and .01 micron levels of filtration. Both options have coral calcium and tourmaline to improve performance (Enagic does not have a .01 Biostone or the Calcium or Tourmaline).

Installation: the Melody can be installed three ways including undersink, unlike the Enagic.

Functionality: the Melody has increased functionality in terms of a flow control valve that operates independently of the tap (Enagic is only controlled by tap). Jipiter's two latest models (better quality than the Melody) have a fully automatic valve system. The more advanced
Jupiter models also have an LCD control panel screen which has various readouts and alarms.

Cleaning: the Melody, and the two latest models have a patented reversible chamber so you can ALWAYS get alkaline or kangen water even while the machine is cleaning (with Enagic you have to wait).

Performance: the Melody in side by side comparisons is at least equal to the Enagic Levelluk DX II.

Jupiter's latest two models the Aquarius and Orion, being stronger than the Melody, will most likely outperform Enagic (not tested yet against Enagic).

Cutting Edge Technology: Jupiter's latest models have new patented features to further distinguish them in value. Features like:

1) the new mesh plating (increases surface area of electrode creating a stronger kangen water). This means that Jupiter is able to achieve a higher ORP and pH output within having to increase the size of the plates. Larger and more plates means more electricity and more wear.

2) a new patented SOL automatic valve system to optimize ORP at lower levels of pH (Enagic doesn't have a valve other than the tap!)

3) the new patented DARC cleaning system which eliminates mineral deposits ensuring more power and longer plate life.

Manufacturing Standards: Jupiter's parent company makes Medical Equipment and Jupiter has been manufacturing ionizers since 1982. Who owns Enagic and what is their background?

Jupiter manufactures in a state of the art ISO 9001 certified and ionizer-dedicated plant (they do not make anything else). ISO is the world-recognized certification for quality standards in manufacturing (see: www.iso.org). Certification is very expensive and time consuming. Jupiter products are additionally CE, UL and RoK2 certified.

Reliability: Jupiter has the lowest return rate for service in the industry (less than 2%). When something does need repair, we have repair facilities on both coasts ensuring prompt service.
Good Looks: Jupiter machines (particularly the latest models) are sophisticated, stylish and contemporary looking.

Support: All units come with a half hour DVD that shows how to install and get the best kangen or alklaine water out of your ionizer. Professional, trained staff are available to answer any questions.

Value: When you buy from Jupiter Science (IonLife) you buy top quality at an honest, retail price.

Posted by Robert O. Young D.Sc., Ph.D., NMD at 9:37 PM